St Neots Sprint Double Race 1 - Priory Park Sunday, 13 May 2018
Results
Simple Splits Splitsbrowser Routegadget 2
MO MV WO MSV WV MUV WSV MHV WUV WHV MJ WJ MYJ WYJ

MO

Splits

3.5km m

Pos Name Club Age Class Time
1st James Haynes WAOC M21 18:01
2nd Kin Kwan Kwok OD M21 18:25
3rd David Cavero SMOC M21 18:49
4th Daniel Safka CUOC M21 21:47
5th Andrew Elliott SUFFOC M45 22:04
6th Hou Tin Chau CUOC M20 22:23
7th Richard Tearle BAOC M35 23:32
8th Ben Lonsdale RAFO M35 28:22
9th Rob Jackman NOR M40 31:46
10th Rahul Goel IND M21 37:45

MV

Splits

3.1km m

Pos Name Club Age Class Time
1st David Dixon HH M45 16:45
2nd Paul Taylor TVOC M40 17:12
3rd Russell Peters CHIG M40 19:03
4th Iain Stemp WAOC M50 19:10
5th Alex Owen LOK M40 19:35
6th Peter Warland SOS M50 20:50
7th Stu Levene HH M45 21:24
8th Keith Bennett DFOK M45 22:00
9th Mike Shires TVOC M40 26:17
10th Chris Rampton WAOC M50 27:15

WO

Splits

3.1km m

Pos Name Club Age Class Time
1st Tereza Maria Rush BOK W35 18:34
2nd Miranda Leaf DRONGO W21 20:01
3rd Emma Crickmore CUOC W21 20:41
4th Susha Chandraker WAOC W21 23:53
5th Helen Bickle WAOC W35 24:36
6th Emily Jackman NOR W18 27:45
7th Gill Taylor TVOC W35 32:24
8th Barbora Zavadilova IND W21 33:28

MSV

Splits

2.7km m

Pos Name Club Age Class Time
1st Michael Muggeridge HAVOC M55 14:10
2nd Jonathan Gilbert NOR M55 14:46
3rd Peter Haynes WAOC M60 15:19
4th Alun Jones TVOC M60 15:24
5th Ian Ditchfield MV M60 15:45
6th Clive Wilkinson SUFFOC M55 16:06
7th Robert Parkinson NOC M60 16:27
8th Alan Rosen HH M60 16:50
9th Richard Bonnett BAOC M60 17:24
10th Graham Louth WAOC M55 17:26
11th Mike Capper WAOC M60 17:43
12th Rod Mansel SUFFOC M55 18:11
13th Peter Woods WAOC M60 19:22
14th Dorien James SMOC M55 20:25
15th Peter Duthie WAOC M55 20:26
16th John Duffield HH M70 20:40
17th Adam Leaf HH M55 20:57
18th Bob Hill WAOC M60 22:03
19th Chris Simmonds HALO M55 24:50
20th Charles Taylor-Keane SMOC M60 25:40
21st Rakesh Chandraker WAOC M55 28:00
22nd Ian Smith WAOC M60 31:34
23rd Russell McDonnell IND M60 34:37
24th Peter Lund WAOC M55 36:53

WV

Splits

2.7km m

Pos Name Club Age Class Time
1st Tanya Taylor LOG W45 16:53
2nd Sally Wilkinson SUFFOC W50 18:20
3rd Louise Walker SUFFOC W50 18:58
4th Helen Parkinson NOC W50 19:28
5th Nita Jackman NOR W45 20:55
6th Sarah Mansel SUFFOC W50 23:00
7th Sharon Warland SOS W50 28:59
8th Sarah Dixon HH W45 35:21

MUV

Splits

2.4km m

Pos Name Club Age Class Time
1st Mick Smith HH M70 14:39
2nd David Jukes BKO M65 14:46
3rd Doug Dickinson DVO M70 16:58
4th Michael Bickle WAOC M70 17:14
5th Paul Langston HH M65 17:14
6th Mike Hampton OD M70 18:37
7th Kevin Gallagher LEI M65 18:43
8th Jeffrey Baker LOG M65 19:16
9th Bruce Marshall WAOC M65 20:36
10th Ian Wells RAFO M65 21:12
11th Jon Wheatcroft TVOC M65 22:33
12th Steven Michael Rush BOK M50 28:38

WSV

Splits

2.4km m

Pos Name Club Age Class Time
1st Janet Cronk WAOC W60 16:45
2nd Janet Rosen HH W60 16:57
3rd Helen Errington HH W55 18:19
4th Rachel Edwards SMOC W55 19:46
5th Eliza Hermann HH W55 20:00
6th Sue Woods WAOC W60 20:13
7th Sue Hartley WAOC W60 20:36
8th Ann Harris SMOC W60 21:02
9th Helen Nisbet SMOC W55 21:23
10th Ros James SMOC W55 26:38
nc Caroline Louth WAOC W55 27:13
11th Wendy Kent SMOC W55 35:52

MHV

Splits

2.1km m

Pos Name Club Age Class Time
1st Robin Campbell CHIG M80 21:59
2nd Rodney Freeburn NOR M80 24:22

WUV

Splits

2.1km m

Pos Name Club Age Class Time
1st Maureen Webb LEI W65 22:38

WHV

Splits

2.1km m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ruth Rhodes SO W75 21:39
2nd Ursula Oxburgh WAOC W80 31:47
3rd Ruby Campbell CHIG W80 37:06

MJ

Splits

2.2km m

Pos Name Club Age Class Time
1st Joel Taylor TVOC M14 12:19
2nd Peter Errington HH M20 17:29
3rd Charlie Dixon HH M14 22:04
4th Louis Peters CHIG M14 50:58

WJ

Splits

2.2km m

Pos Name Club Age Class Time
1st Caitlin Dunning WAOC W16 26:45
2nd Jemima Borrill WAOC W14 32:46

MYJ

Splits

1.4km m

Pos Name Club Age Class Time
1st Nathan Taylor TVOC M12 13:31
2nd Tim Jagger +2 IND M6 14:08
3rd Leon Parkin + 1 IND M6 16:30
4th Jake Bennett DFOK M10 23:08
5th Luke Bennett DFOK M10 24:46

WYJ

Splits

1.4km m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ella May Rush BOK W12 13:01
2nd Kate Jarrett WAOC W10 22:55
3rd Emma Jarrett WAOC W40 23:00
4th Persephone Peters CHIG W10 34:55